Wybielanie Zębów Lampą u Dentysty

Zapewne wiele osób spotkało się kiedyś z sytuacją, że zęby traciły blask i stawały się coraz mniej białe. Jest to bardzo popularne i zależne od mnóstwa różnych czynników. Jednak prawda jest taka, że istnieją sposoby, aby zapobiec przebarwieniom. Podstawą jest regularne mycie zębów. Jest to bardzo ważne, aby nie dopuścić do odkładania resztek i powstawania kamienia. Warto też mieć świadomość, że odpowiedzialne za zmiany barw szkliwa często są bardzo zwyczajne czynności.

Należą do nich na przykład picie kawy lub palenie papierów. Osoby, które często je wykonują, zazwyczaj skarżą się na to, że ich zęby nie są białe. Jednak nawet wtedy istnieją rozwiązania, które mogą temu zaradzić. Wybielanie zębów można stosować na różne sposoby. Jednak najlepsze są oferowane przez salony dentystyczne zabiegi. W tym artykule przedstawimy niektóre z nich.

Oczywiście, jeśli chcemy poprawić wygląd naszych zębów, to nie musimy iść od razu do salonu stomatologicznego. Warto spróbować zastosować różne metody domowe. Jednak potwierdzone jest, że nie zagwarantują one takich rezultatów jak zabiegi. Lekarze zazwyczaj zalecają zastosowanie metody nakładkowej lub naświetlania. Popularne jest również wybielanie zębów martwych oraz przez maskowanie. Wszystkie powyższe zabiegi mają jednak wspólną cechę. Ich działanie powoduje usunięcie przebarwień.

Jedną z najczęściej wybieranych metod jest naświetlanie. Odznacza się bardzo efektywnym działaniem i przede wszystkim gwarantuje konkretne rezultaty natychmiastowo. Wystarczy udać się na jedne zabieg i uzyskamy perfekcyjnie białe zęby. Sam przebieg zabiegu nie jest zbyt skomplikowany.

W uproszczeniu polega on na nałożeniu wybielacza na zęby i zastosowaniu specjalnej lampy. Lekarze twierdzą, że preparaty używane do wybielanie są bardzo silne i są w stanie rozjaśnić uzębienie nawet dziesięciokrotnie. Naświetlanie jest jednak całkiem drogie. Zazwyczaj koszt wynosi około 2500 zł.

Czasami przebarwienia są bardzo duże i potrzeba zastosować inną metodę. Wtedy zalecane jest wybielanie przez maskowanie. W tym przypadku sam zabieg nie powoduje żadnych reakcji ze szkliwem. Wszystko polega na przyklejaniu licówek, które skutecznie maskują widoczne wady. Zazwyczaj są one wykonane z porcelany.

Klient może dowolnie dobierać odcień bieli, jaki go interesuje. Maskowanie jest jednak opcją dla tych, którzy dysponują dużą gotówkę. Ceny czasami sięgają nawet tysiąca złotych za pojedynczy ząb. W zamian jednak mamy zapewniony perfekcyjny wygląd uzębienia już do końca życia.