Sposoby Wybielania Zębów u Dentysty

Piękne i śnieżno białe zęby nie muszą być jedynie marzeniem. Niestety jednak mnóstwo ludzi ma problemy z przebarwieniami, a w rezultacie wygląd uzębienia nie jest zbyt ładny. Warto zadbać o swój wygląd i odbiór wśród ludzi. Niektórzy błędnie myślą, że zęby nie są tak ważne, jak włosy czy też twarz. Jednak jak się okazuj, pytane o to osoby zgodnie odpowiadają, że perfekcyjny uśmiech jest często ważniejszy.

Całe szczęście zęby można leczyć i przede wszystkim wybielać na przeróżne sposoby. Niektóre zmuszają nas do wydania pieniędzy i udania się na zabiegi. Nie jest to jednak konieczne. Znaleźć da się mnóstwo alternatywnych rozwiązań. Ten artykuł opisuje właśnie różne możliwości, z jakich można skorzystać. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto zaznaczyć, że przebarwienia powstają na skutek różnych czynników. Najczęściej dentyści mówią o niezdrowych nawykach. Najgorszą rzeczą jest zaniedbywanie higieny i niemycie zębów regularnie. Szkodliwe i niekorzystne na jasność zębów są także papierosy. Z pewnością wiele osób słyszało lub widziało na własne oczy, jak wyglądają zęby palaczy. Zazwyczaj są żółtawe. Oczywiście problemy powodują także leki i antybiotyki. Czasami wszystko uwarunkowane jest też genetycznie.

Bardzo popularne są przeróżne domowe sposoby na zniwelowanie przebarwień. Jednak takie metody wybielania nie zawsze jest perfekcyjne. W każdym razie efekty, które można uzyskać, nie są długotrwałe i często zapewniają tylko lekkie rozjaśnienie szkliwa. Warto jednak spróbować, może będzie to wystarczające.

Istnieje mnóstwo rozwiązań do stosowania samodzielnie. Pierwszym z nich są wybielacze w sztyfcie. Ich działanie jest bardzo proste i według wielu opinii przynoszą zauważalne rezultaty. Jak sama nazwa wskazuje, stosuje się sztyft. Trzeba go używać regularnie, zawsze po myciu zębów. Dwutygodniowa kuracja powinna być wystarczająca.

Kolejna metoda jest tak naprawdę tańszą wersją wybielanie za pomocą nakładek z żelem. W tym przypadku wygląda to identycznie, jednak nieprzeprowadzany jest zabieg. Zakupione nakładki trzeba zaciskać i trzymać na zębach po około 20 minut. Czynność należy powtarzać minimum przez tydzień.

Najczęściej każdy, kto chce wybielić zęby niskim kosztem, wybiera specjalne pasty. Niektórzy używają ich, nie będąc tego świadomym. Nie ma w tym, nic skomplikowanego. Zamieniamy standardową pastę do zębów, na taką, która sprawi, że szkliwo zdanie się jaśniejsze po częstym użytkowaniu.